سیماک

سیماک چیست؟
سامانه یکپارچه مدیریت املاک کشور

سیماک یک زیر ساخت نرم افزاری دانش بنیان، یکپارچه و جامع برای مدیریت بهینه امور املاک و نیز تسهیل و تسریع کارهای مقدماتی سرمایه گذاری و شکل گیری فعالیتهای اقتصادی است که در تاریخ 15/4/95 به تصویب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی رسیده و در تاریخ 13/2/96 به عنوان پروژه اولویت دار اقتصاد مقاومتی از سوی معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.
اجرای این پروژه در سطح کشور بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته و این وزارتخانه نیز در زیر مجموعه خود اجرای آنرا به شرکت ملی پست ایران محول کرده است.
این مصوبه در دو جهت بسیار اساسی، استقرار سیماک را در کشور رقم زده است:

جهت اول یا زیر پروژه سوم :
عملیاتی سازی سیماک برای صدور تمام مجوز های ساخت و ساز املاک در سطح کشور، در داخل و خارج شهرها و روستاها است که توسط شهرداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و با دخالت کمیسیون های قانونی مثل ماده 100، ماده 99 و ماده 5 و نیز بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نظام مهندسی ساختمان صورت می گیرد.
کل این فرآیندها با سیماک به صورت الکترونیکی، با شفافیت کامل و رعایت ضوابط اساسی و محاسبات صحیح و غیر قابل دخل و تصرف عوارض مربوطه انجام می شود.

جهت دوم یا زیر پروژه چهارم:
عملیاتی سازی سیماک به عنوان بستر یکپارچه برای استعلامات میان دستگاهی اماکن و املاک که عمدتاً برای تسهیل و تسریع استعلامات قانونی مورد نیاز برای اجرای طرح های تولیدی صنعتی، معدنی، کشاورزی، خدماتی ( از جمله حوزه های گردشگری) مدیریت مشاغل و صنوف که میان 28 دستگاه اجرایی رد و بدل می شود مصوب شده است.
اهمیت سیماک :
1-    صدور تمام مجوز های ساخت و ساز املاک در سطح کشور
2-    مبادله الکترونیکی استعلامات میان دستگاهی اماکن و املاک و تسریع و تسهیل سرمایه گذاری و کار آفرینی .

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: سه شنبه 15 آبان 1397     بازدید ها: 276     دسته: آخرین آخبار     
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه